Nechte se okouzlit magií „inteligentních“ hortenzií!

Jun 12, 2024Hortenzie, Rostliny

Hortenzie Magical® ‘Four Seasons’ je klenot, který potřebujete mít!

Víte, že vám rádi přinášíme ty nejnovější trendy a tipy ze světa zahradničení. Dnes vám představíme jednu z nejzajímavějších a nejkrásnějších rostlin, kterou můžete mít ve své zahradě či na balkoně – hortenzii Magical® ‘Four Seasons’. Tyto úchvatné květiny mění barvu v závislosti na ročním období a zanechají ve vás pocit exotického kouzla. V našem zahradnictví jim rádi říkáme „inteligentní“ hortenzie …

 

Co jsou to „inteligentní“ hortenzie?

Inteligentní hortenzie jsou speciální odrůdy těchto oblíbených květin, které mají schopnost kvést na jednoletém dřevě a mnohé z nich také měnit barvu květů podle změn pH půdy a sezónních vlivů. Můžete je proto každý rok libovolně ostříhat a nemusíte se bát, že vám nezakvetou. Také neřešíte zimní ochranu, pokud vám víceleté výhony omrznou, hortenzie zakvete i na jednoletých. Tato fascinující vlastnost z nich činí jedinečné a velmi atraktivní rostliny pro každého zahradníka, který chce do své zahrady přinést něco mimořádného. Mají stále rády spíše stinná místa, ale zvládnou i polostín či dopolední slunce.

Magical® ‘Four Seasons’ je opravdový klenot mezi hortenziemi

Jedním z nejúžasnějších příkladů těchto „inteligentních“ hortenzií je Magical® ‘Four Seasons’. Tato odrůda se může pochlubit nádhernými květy, které přecházejí z jedné barvy do druhé v průběhu celého roku. V jarních a letních měsících vás překvapí sytými barvami jako růžová, modrá nebo fialová. S příchodem podzimu a zimy se květy mění na jemnější tóny, které dodávají zahradě klidnou a sofistikovanou atmosféru.

Důležitý prvek ve vaší zahradě

Pěstování hortenzií Magical ve vaší zahradě přináší nejen vizuální potěšení, ale také pocit luxusu a výjimečnosti. Díky své proměnlivé kráse jsou tyto hortenzie skvělou volbou pro každého, kdo chce stinná či polostinná místa ve své zahradě či na terase ozvláštnit a udělat z nich místo, kde budete rádi trávit čas. 

Zahrada Matúšů je ráj pro milovníky hortenzií

Pokud vás hortenzie Magical® ‘Four Seasons’ zaujaly, neváhejte navštívit zahradní centrum Zahrada Matúšů. Zde najdete širokou škálu různých druhů hortenzií, které si můžete zakoupit a pěstovat ve své vlastní zahradě. Kromě Magical, zde naleznete i další odrůdy, které vás nadchnou svou jedinečností a krásou:

Forever@Ever® – nejstarší řada hortenzií, kvetoucích na jednoletém dřevě, pokrývá všechny základní odstíny a barvy, zajímavé jsou nové fialové a modré barvy

BLACK DIAMONDS® – hortenzie s tmavým listem, květy s nádechem červených a fialových tónů

Music Collection® –  s velmi dlouhou dobou květu, osm různých bohatě kvetoucích druhů, z nichž každý má své vlastní hluboké zabarvení. Společně tvoří hudební kousek zahrady nebo terasy.

Proč nás navštívit?

  1. Široký výběr: Zahrada Matúšů nabízí velký výběr hortenzií různých druhů a barev, takže si každý přijde na své.
  2. Kvalitní poradenství: Odborníci v zahradním centru vám rádi poradí, jak se o hortenzie správně starat a jak je nejlépe umístit ve vaší zahradě.
  3. Inspirace a nápady: V zahradním centru najdete spoustu inspirace, jak kombinovat hortenzie s dalšími rostlinami a vytvořit tak dokonalou zahradu či balkon.
  4. Skvělá lokalita: Zahrada Matúšů je snadno dostupná a nabízí příjemné prostředí pro celou rodinu.

Přijďte se inspirovat!

Nyní už víte, proč jsou „inteligentní“ hortenzie, jako je Magical, tak oblíbené a proč by neměly chybět ani ve vaší zahradě. Přijďte se podívat do Zahrady Matúšů a objevte krásu a kouzlo těchto úchvatných květin. Vaše zahrada či balkon se díky nim stane oázou klidu a krásy, kde budete rádi trávit svůj čas.

Těším se na vás!

Tým Zahrada Matúšů 🌼

Inspirujte se