Naše filozofie

Sledujeme nové trendy, které pak vnášíme do vlastní tvorby. Pěstujeme vlastní rostliny již více než 33 let.

Zahradnictví… trochu jinak

Náš slogan přesně definuje to, jací jsme. Jsme rodinné zahradnictví a svou práci děláme srdcem. Rozdáváme úsměv a porozumění, radu i doporučení. Nepodceňujeme žádný detail a důkladně vybíráme právě ty rostliny, kterým se u vás na zahradě, v truhlíku anebo v záhonku bude nejlépe dařit. Rostliny jsou náš život. Tuto myšlenku chceme předávat dál. Naše práce je přece jenom poslání. Ctíme jasná pravidla a udržujeme zahradnictví v dobré kondici a čistotě. Stále prostory inovujeme a pečlivě se o ně staráme.

Sledujeme nové trendy, které pak vnášíme do vlastní tvorby. Pěstujeme vlastní rostliny již více než 33 let. Za tu dobu máme své osvědčené stálice. Jezdí si pro ně i zákazníci ze zahraničí. Co oceňují zákazníci nejvíce? Náš osobní přístup a empatii, tím si držíme jedinečnost v našem regionu.

Každý chce mít doma něco, co jiný nemá a my vám to dopřejeme. Navštivte nás a přesvědčte se na vlastní oči. Těšíme se na návštěvu!

Jsme rodinné zahradnictví

Společnost Zahrada Matúšů s.r.o. byla založena v roce 2010 jako ryze rodinná společnost. Naší hlavní činností je pěstování a prodej okrasné a krajinné zeleně.

Na rozloze 1 500 m2 nabízíme více než 1 900 druhů rostlin, širokou nabídku hnojiv, postřiky, zahradní pomůcky, keramiku, plastové nádoby, dekorace a doplňky. Dále na jednom hektaru pozemku produkujeme každoročně více než 150 000 rostlin zejména trvalek, okrasných keřů, rostlin pro živé ploty, růží a jehličin.

Vyhledávaní jsme mimo jiné díky široké nabídce ovocných stromků, které prodáváme tradiční, dnes již opouštěnou pracnou metodou, ze zakládky. Spolupracujeme s předními ovocnářskými firmami a necháváme si rostliny pěstovat na zakázku, dle našeho zadání a přání. Soustřeďujeme se na prodej nových odrůd – zejména v oblasti švestek, meruněk a broskví. Naleznete u nás i tradiční a původní odrůdy. Rádi  poradíme nejenom s vhodným druhem, ale i vhodnou podnoží, střihem a výsadbou. 

Důležité milníky

Přečtěte si náš příběh, který začal před více než 33 lety a dodnes jsme stále ryze rodinnou společností.

1990

Založení okrasné školky manželi Matúšů

2008

Otevření zahradního centra

2010

Založení společnosti Zahrada Matúšů s.r.o.

2018

Rozšíření a modernizace areálu

2023

Nová komunikace a logo

1990

Založení okrasné školky

V roce 1990 začali manželé Matúšů budovat okrasnou školku v Horních Lhoticích. Zpočátku se soustředili pouze na pěstování rostlin pro krajinnou výsadbu a realizace. Postupně se produkce okrasné školky rozšiřovala a modernizovala. Stále více v ní přibývalo rostlin pěstovaných v kvalitě pro zahradní centra.

Tento statut si udržujeme až do součastnosti, kdy pěstujeme ve vlastní školce zhruba 150 000 rostlin ročně. V naší produkci naleznete pokryvné jehličiny, kvetoucí keře, ovocné rostliny, růže – pokryvné i parkové, stromkové růže a ibišky, rostliny pro živé ploty – thuje, ptačí zoby, habry a nejnověji také trvalky.

Zejména trvalky z naší produkce zaujmou nejednoho zákazníka. Na rozdíl od jiných pěstitelů je vysazujeme do 2 a více litrových květináčů, kde plně vynikne jejich krása. Stále více přibývá také pěstovaných ovocných druhů: kamčatské a kanadské borůvky, rybízy a angrešty, odrůdové rakytníky, aronie, muchovníky, lísky, včetně velkoplodých, mišpule, moruše, maliny, ostružiny a další. Vypěstované rostliny dodáváme do řady zahradních center v České republice. Sledujeme evropské trendy a naši produkci pravidelně rozšiřujeme o nové licenční odrůdy vhodné pro naše klima.

2008

Otevření zahradního centra

V roce 2008 otevřela jejich dcera s manželem zahradní centrum. Zpočátku se jednalo o prodej čistě rostlinného materiálu z produkce vlastní okrasné školky. Díky rostoucímu zájmu se malé zahradnictví postupně přetvářelo v moderní zahradní centrum nabízející vše, co by ve vaší zahradě nemělo chybět.

2010

Založení společnosti

Manželé Hubálkovi založili společnost Zahrada Matúšů s.r.o. a začali budovat vlastní značku. V tomto roce bylo také zahradní centrum rozšířeno a dovybaveno zpevněnými plochami a fóliovníkem.

Byl také výrazně rozšířen sortiment, ve kterém dnes naleznete přes 1900 druhů rostlinného materiálu, širokou nabídku hnojiv, postřiků, zahradnických pomůcek, keramiky, plastových nádob, dekorací a sezónních doplňků.

2012

Otevření kamenné prodejny

V roce 2012 byla vybudována i kamenná prodejna zahradního centra, která má víceúčelový charakter. V prodejně si můžete zakoupit  interiérové květiny, keramiku a také i dárkové doplňky. Samozřejmostí je zázemí pro zaměstnance, kanceláře a sociální zařízení pro zákazníky.

Prodejnu často obměňujeme, protože je to náš středobod a srdce zahradnictví. Každý tímto prostorem vychází ze zahradnictví ven. Zahradní centrum máme otevřeno 12 měsíců v roce.

2018

Modernizace a nový fóliovník

V roce 2018 pak proběhla poslední velká změna, náš areál se rozrostl o 200 m2 prostorného moderního vytápěného fóliovníku, který nám umožnil rozšířit sortiment nabídky v oblasti hnojiv, postřiků, travních semen a doplňkové chemie, plastových a hliněných květináčů, ratanových a proutěných košů a dekorací.

Celoročně v něm prodáváme sezónní pokojové a terasové rostliny.

2023

Nová komunikace

Jak rozvíjíme naši vlastní produkci, tak i my se chceme rozvíjet. Rozhodli jsem se pro modernizaci naší komunikace. Důvody jsou jasné, chceme ukázat a dát najevo naši jedinečnost. Protože, za vším je vždy nějaký příběh. Již brzy se budete moci setkávat s naším novým logem a novými materiály. 

Těšíme se na návštěvu a spolupráci, kontakty a případné dotazy a přejeme příjemný pobyt na našich webových stánkách.

Kamenná prodejna

Máme vše pro krásnou zahradu

Rostliny

až 1900 druhů

Semena

až 200 druhů

Hnojiva

chemická i přírodní

Nářadí

na zahradu

Obaly

na rostliny

Dekorace

pro radost